Łukasz Kopera vs. Herdeson Batista na gali ACA 121 już w piątek!

Już w najbliższy piątek – 9 kwietnia – w Mińsku, odbędzie się kolejna gala organizacji ACA. Pierwotnie, miała się ona odbyć bez udziału Polaków, ale w ostatniej chwili, na tydzień przed wydarzeniem, do karty walk ACA 121 został dopisany Łukasz Kopera. Polak skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem – Herdesonem Batistą.

Pierwszym planem organizacji ACA było zestawienie Batisty z Ismailem Gamzatkhanovem. Rosjanin nie będzie jednak mógł wystąpić w najbliższy piątek, a propozycję pojedynku z Brazylijczykiem błyskawicznie przyjął Łukasz Kopera.

Łukasz Kopera (MMA 10-4) ostatni raz miał okazję zawalczyć w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to rywalem Polaka był Michael Rirsch (MMA 9-4-1), który po upływie pełnego dystansu musiał uznać wyższość Polaka. Dla Kopery była to druga wygrana w ACA. Jedyna porażka Polaka dla organizacji miała miejsce na ACA 114, kiedy to Polak musiał uznać wyższość mocno faworyzowanego Aurela Pirtei (MMA 9-3).

Herdeson Batista (MMA 14-5) swojego ostatniego pojedynku nie może zaliczyć do udanych. Brazylijczyk po upływie trzech rund okazał się słabszy od Mukhameda Kokova (MMA 15-5), który przerwał serię dwóch zwycięstw. Batista z 14 wygranych połowę odniósł decyzjami sędziów punktowych, a kolejne 7 wygrał przed czasem. Jedną porażkę odniósł przed czasem, a czterokrotnie musiał uznać wyższość rywala po decyzji sędziów.

Źródło: Instagram ACA