Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA – awans Gamrota, Rajewskiego i Millera. Debiuty Kowalkiewicz i Bartosińskiego

Jak co miesiąc przedstawiamy Wam najnowszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian i do jednego ważnego debiutu w tym zestawieniu.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH BĘDZIE TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga Kogucia:

Sylwester Miller przez decyzję pokonał Rafaela Apocalipse na AFN 10 przez co awansuje na pozycję nr 3. Paweł Polityło w związku z porażką z Bruno Santosem na KSW 62 spada na 4. miejsce.

Waga piórkowa

Podczas Armia Fight Night 10 Mansur Azhiev pokonał Adriana Kępę, dzięki czemu awansuje o jedno oczko wyprzedzając Roberta Ruchałę. Natomiast Kępa spada na 10 miejsce.

Waga lekka

Sebastian Rajewski podczas KSW 62, pokonał przez decyzję sędziowską Artura Sowińskiego przez co debiutuje w rankingu i od razu zajmuje pozycję nr 8. „Kornik” spada na 10. pozycję przez co Łukasz Charzewski wypada z tego zestawienia.

Waga półśrednia

Adrian Bartosiński na KSW 62 pokonał przez TKO Michała Michalskiego, co było jego największym sukcesem w karierze. Dzięki temu debiutuje on w tym rankingu i od razu zajmuje 6. pozycje.

P4P

Mateusz Gamrot na UFC Vegas 31 już w pierwszej rundzie poddał weterana UFC Jeremy’ego Stephensa. Dzięki temu zwycięstwu awansował na miejsce nr 3 wyprzedzając Krzysztofa Jotkę.

P4P kobiet

W rankingu debiutuje Karolina Kowalkiewicz, która przegrała na UFC 265 z Jessicą Penne. Mimo fatalnej serii 5 porażek ląduje ona na 5. pozycji przez co wszystkie zawodniczki, które są poniżej przesuwają się o jedną pozycję w dół. Zestawienie opuszcza Anita Bekus.

Poniżej możecie zapoznać się z pełną wersją naszego rankingu.