Sensacyjna decyzja Usyka! Oddał wszystkie pasy wagi ciężkiej

Ołeksandr Usyk zaskoczył cały bokserski świat. Niepokonany mistrz wagi ciężkiej ogłosił, że rezygnuje ze wszystkich posiadanych tytułów, otwierając drogę kolejnym pretendentom do walk o najcenniejsze trofea królewskiej kategorii.

Ukraiński pięściarz przed laty zapisał się w historii jako kolejny niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej, kiedy pokonał Tysona Fury’ego. Niedawno ponownie zgromadził wszystkie najważniejsze pasy w swoich rękach, zwyciężając Daniela Dubois i odzyskując pełną dominację w królewskiej dywizji.

Usyk zrezygnował ze wszystkich tytułów. „To mój ostatni taniec”

Od kilku tygodni spekulowano, jaka przyszłość czeka jeden z mistrzowskich pasów Ołeksandra Usyka. Obowiązkowym pretendentem pozostawał niezwykle groźny Agit Kabayel i wielu kibiców zastanawiało się, czy Ukrainiec zdecyduje się na kolejną obronę, czy też zwakuje jeden z tytułów.

Mało kto spodziewał się jednak scenariusza, który ostatecznie wybrał niepokonany czempion. Usyk ogłosił, że rezygnuje ze wszystkich mistrzowskich pasów jednocześnie.

Dziś jest piątek, piękna pogoda i dobry dzień, aby powiedzieć, że chcę zwakować wszystkie pasy, które aktualnie posiadam. Chcę, aby stały się wolne i żeby chłopaki, którzy czekają w kolejce, mogli o nie zawalczyć. Przyjaciele, oddaję pasy, ale nie odchodzę ze sportu, ponieważ przede mną jest jeszcze mój ostatni taniec – oświadczył Ołeksandr Usyk.

Tym samym Ukrainiec schodzi z tronu jako niepokonany mistrz świata wagi ciężkiej. Wszystko wskazuje na to, że przed zakończeniem kariery stoczy jeszcze jeden zawodowy pojedynek bokserski.

To jednak nie musi oznaczać definitywnego końca jego sportowej drogi. Od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje, że po pożegnaniu z boksem Usyk może spróbować swoich sił w MMA. Sam zainteresowany wielokrotnie dawał do zrozumienia, że taki scenariusz jest możliwy, dlatego kibice z zainteresowaniem będą śledzić jego kolejne decyzje.